Wpis

wtorek, 26 lipca 2016

2+1 = 55m2 - jak urządzić mieszkanie z dzieckiem?

 

Hej!

Blogowanie naprawdę wciąga! Pora więc, na nowy wpis :) Tym razem chciałbym poruszyć temat mieszkania z dzieckiem. Głównie ten wpis kierowany jest do osób młodych, które posiadają niewielkie mieszkanko i czekają na swojego pierwszego potomka. Ale myślę, że i rodzicie, posiadający nieco więcej przestrzeni znajdą tutaj trochę cennych wskazówek, które pomogą im lepiej zaplanować przestrzeń przyjazną zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym mieszkańcom.

 

Do Waszego ukochanego gniazdka niedługo przybędzie oczekiwany, najmłodszy domownik? A może, Wasza pociecha ma już kilka miesięcy, i zastanawiacie się, czy aby nie przydałyby się pewne zmiany w Waszym wnętrzu? Po pierwsze – spójrzcie na swoje mieszkanie krytycznym okiem, czy jest one dostosowane do potrzeb najmłodszych? Czy jest w pełni bezpieczne? Czy po zrobieniu miejsca dla maluszka zostało jeszcze miejsce dla Was? Jeżeli odpowiedzi na te pytania, nieco Was przestraszyły – zapraszam do notki!

Pokoik dla dziecka

Jeżeli możecie zapewnić brzdącowi własny pokój – to zdecydowanie najlepsza opcja! Urządzając pokój dla malucha pamiętajcie o wygodnym i bezpiecznym łóżeczku, szafce do przechowywania malutkich ubrań, półkach na zabawki, oświetleniu głównym oraz nastrojowym, które będzie przydatne w nocy i do zasypiania. Sprawdzi się również komfortowy fotel dla rodziców, w którym będą mogli usiąść i czytać bajki ;). Współcześnie na rynku jest ogromna ilość pięknych dodatków do dziecięcych pokoików. Tiulowe pompony, barwne tapety, fikuśne półeczki, wprowadzają wyjątkową atmosferę. Przenieś się do świata dzieci i urządź im pokój o jakim zawsze marzyłeś!

Brak osobnego pokoju dla pociechy

To zdecydowanie nieco utrudnia zapanowanie nad przestrzenią. Wasze dorosłe niegdyś mieszkanie, wygląda teraz jak plac zabaw? ;) Coś o tym wiem! ;) Ale nie przejmujcie się – i na to są sposoby!

Na pewno kawałek pokoju musicie oddać dziecku. To ważne, żeby zarówno łóżeczko, jak i szafka z jego rzeczami, były obok siebie. Dlaczego? Bo pozwoli to na podzielenie przestrzeni i znacznie ułatwi Wam zajmowanie się maluchem! Zabawki i inne szpargały przechowujcie w skrzyniach albo pudełkach. Ich kolory dobierzcie do reszty pokoju – to zmniejszy chaos ;)

Pamiętajcie też o sobie! Żeby ograniczyć przestrzeń wybierajcie mądre rozwiązania 2 w 1 i np. śpijcie na rozkładanej kanapie – w dzień pokój dzienny, w nocy sypialnia. Możecie też pomyśleć o nowoczesnym rozwiązaniu jakim jest łóżko chowane do ściany!

 

Żyjąc z małym człowiekiem uważajcie na jego bezpieczeństwo! Wszystkie ciężkie i ostre rzeczy powinny zniknąć z zasięgu jego rąk! Pamiętajcie, żeby wszystko odkładać na miejsce.

 

A Wy macie jakieś swoje metody na mieszkanie z dziećmi? Oddaliście im całą przestrzeń, czy dbacie o to, żeby mieć kącik tylko dla siebie? A może macie spore mieszkanie i szczęśliwie, nie musicie zastanawiać się nad takimi sprawami ;)

Pozdrawiam!
 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
domopolis
Czas publikacji:
wtorek, 26 lipca 2016 14:23

Polecane wpisy